юридическая консультация
язык: Русский
язык: Русский
Новость
Новость
Новость - Шахраї з ДФС паплюжать закони!
24мая
Автор: admin
Шахраї з ДФС паплюжать закони!

Розглянемо проблемну ситуацію з поданням податкової звітності за умови припинення Договору про визнання електронних документів.

Як взагалі подати податкову накладну, в який спосіб та формі? З цього приводу виникають протиріччя між працівниками органів ДФСУ. Дане питання чітко не врегульовано нормативно правовими актами.

Виявляється Контролюючі органи вводять платників ПДВ в оману. Такі висновки було зроблено після правового аналізу ряду Наказів Міністерства фінансів України в порівнянні з Податковим кодексом України.

Згідно діючого Наказу Міністерства Фінансів України від 28.01.2016 № 21, — у разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складання нового договору подавати податкову звітність до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку як платник податку, в один із таких способів:

1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

2) надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Інший Наказ № 1307 від 31.12.2015 року того ж Міністерства чітко регламентує, що Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Згідно Податкового кодексу України, платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже з однієї сторони Підприємство зобов’язане подавати податкові накладні лише в електронній формі, а з іншої може подаватися особисто або ж поштою. Зазначене створює певну колізію, та наводить на запитання яким же чином подати накладну складену в електронній формі, якщо орган ДФСУ припинив договір про визнання електронних документів і як результат не приймає електронну звітність.